Akce 2017

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 3:4 (1:0,2:3,0:1)

Poslední zápas letošního roku KHL libereckého kraje sehráli varnsdorfští  17.12.2017 s týmem HC Česká Lípa. Domácí měli v dosud odehrané části soutěže s českolipskými pozitivní bilanci. Dvě utkání, dvě vítězství. Bylo by hezké tuto bilanci nepokazit a zakončit rok vítězstvím před domácími fanoušky. To se nakonec nepovedlo, i když alespoň bod by si zasloužili.

Tchýně na zabití

DK v Rumburk 12.12 2017 uvedl komedie o pohledu na první společné dny romanticky zamilovaných novomanželů a pohledu na věc jejich pragmatických maminek. Tchýně. Postrach každého začínajícího manželství. Ochránkyně své „nebohé“ratolesti, která podlehla svodům světa a jistě nevědomky trpí pod útlakem svého „milovaného“ uchvatitele. Obecenstvo se velmi dobře bavilo. Jak jsem si stihnul všimnout, byť se hra více méně „trefovala“ do některých ne zrovna lichotivých ženských vlastností, byly to především ony, které se nejvíce bavily. A pro muže docela poučný „manuál“ co očekávat od tchýně.

Petr Bende & band a hosté

Vánoční atmosféru v rumburském Domě kultury 8. prosince 2017 podtrhlo vystoupení zpěváka Petra Bendeho se svým adventním programem plným koled. Společně se svými hosty, cimbálovou muzikou Gromba Michala Grombiříka a dětským pěveckým sborem Tyršovské zvonky při ZŠ Tyršova Rumburk, který vede sbormistryně Mgr. Iveta Vondráčková, vykouzlili pro návštěvníky krásnou vánoční pohodu. Pásmem lidových i zlidovělých písní, v tradičním i novějším angažmá, vtáhl do svého vystoupení všechny diváky, se kterými si zazpíval celou řadu skladeb.

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 4:11 (1:2,0:4,3:5)

Ve dvanáctém kole KLM Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté přivítali na domácím ledu 3.prosince 2017 vedoucí tým soutěže HC Turnov 1931. V první třetině byli domácí hostům vyrovnaným soupeřem. V druhé takticky propadli a v poslední již ztrátu nedohnali. Na své první domácí vítězství si budou muset počkat do dalšího zápasu.

Rozsvícení vánočního stromu v Rumburku

Na druhou adventní sobotu, 2.prosince 2017, připravil Dům kultury v Rumburku na Lužickém náměstí vánoční odpoledne pro děti i dospělé v jehož závěru se uskutečnila rumburská premiéra „Vánoční audiovizuální laserová show“ po které byl rozsvícen krásný, letos i barevný, vánoční strom. Nastal čas vánoční.

Zamilovaný sukničkář


Divadelní sezona DK v Rumburku pokračovala 28.listopadu 2017 klasickou komedií „Zamilovaný sukničkář“. Bláznivý víkendový příběh jedné dokonale naplánované nevěry. Autor vystavěl zápletku na klasickém scénáři: „ … vyšší moc vše mění. Co má platit neplatí a co se nemá udát ani v rovině hypotetické, to se stane!“. Nejde o nic jiného než boj o prostor k milostným hrám. Krásný „pravdivý“ příběh o světě soužití muže a ženy v tom téměř „syrovém“ milostném toužení jeden po druhém.

FK Varnsdorf – FK Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)

Los šestnáctého kola Fortuna NFL přiřadil, 26.listopadu 2017, domácím mužstvo FK Viktoria Žižkov. Varnsdorfští si v posledních dvou kolech připsali do tabulky plný počet bodů a posunuli se na čtrnácté místo. Na třinácté příčce, o bod před nimi, byl jejich letošní poslední soupeř, Viktoria Žižkov. Další tříbodový příděl by je vzdálil z pásma sestupu a dodal jim klid do zimní přípravy. A to se jim po zásluze podařilo.

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 3:7 (2:4,1:1,0:2)

Los jedenáctého kola KHL mužů Libereckého kraje varnsdorfským hokejistům 25.11.2017 přiřadil tým HC Slavoj Liberec, opět tabulkového souseda. Hosté z Liberce v loňské sezoně vybojovali celkové vítězství. Jejich letošní výsledky jsou nevyrovnané. Předzápasová tedy otázka zněla: „ … podaří se varnsdorfským opět bodovat? “.Nepodařilo.  Nepočetná skupinka diváků viděla poměrně dramatické utkání, bohužel bez bodového zisku pro domácí mužstvo.

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 7:8 (2:4,3:3,2:0) SN

V desátém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté 19.listopadu 2017 přivítali na domácím ledu tým HC Frýdlant, tabulkového souseda. Domácí v devátém kole překvapivě zvítězili nad týmem HC Česká Lípa v poměru 5:2. Předzápasová tedy otázka zněla: „ … potvrdí vítězství i na domácím ledu? “. V dramatickém utkání nakonec prohráli až na samostatné nájezdy.

16. Global Assistance Setkání mistrů Sosnová 2017

Závěr roku 2017 se kvapem blíží. Je to také čas hodnocení úspěšnosti uplynulé sezony. Jednou ze sportovně společenských akcí je i setkání mistrů motoristického sportu na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Jen zde můžete vidět na dráze přímé souboje vozů třídy rally, rallycross a autokrosu. Naživo vidět světové legendy rally. Na dráze i v depu. Letos se tento motoristický svátek konal 17.-18. listopadu 2017. Páteční den byl vyhrazen tréninkovým jízdám. Sobota již ostrým soubojům.

HC TS Varnsdorf – HC Lomnice nad Popelkou 0:6 (0:4,0:1,0:1)

V osmém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté 12.listopadu 2017 poprvé v letošním ročníku poznali výhodu domácího prostředí. Na zrekonstruovaném Zimním stadionu přivítali favorita soutěže, tým HC Lomnice nad Popelkou. Výsledek je až příliš nelichotivý pro varnsdorfský tým, který byl vyrovnaným soupeřem týmu z Lomnice nad Popelkou, ale ten dokázal každé zaváhání domácích potrestat.

Divy lásky a hudby –OPERA DIVAS

Listopadový koncertní program v Domě kultury Rumburku nabídl svým příznivcům výběr překrásných muzikálových, operetních i operních skladeb, v podání dámského tria OPERA DIVAS. V pátek 10. listopadu 2017 si posluchači užili jedinečný zážitek v podání předních českých pěvkyň.

RAPPER

Divadelní sezona DK Rumburku pokračovala 24.10.2017 „komedii“ Rapper. Spíše než komedii jsem viděl osobní zpověď člověka téměř fanaticky zaujatého svou zálibou – hudbou. Učitel touží pro ni zapálit i své žáky, ale generační  odstup je příliš velký a používané komunikační prostředky se zcela míjejí účinkem. Místo obdivu a pochopení ze strany žáků naráží na zeď nezájmu, vzdor a pubertální opovržení. Divák je postupně veden dějovými mini epizodami, které učitel prožívá. Nechybí sebelítost, ironie, zoufalství. Ale nakonec vítězí touha najít důvod nepochopení a nezájmu mladé generace. To se mu nakonec daří. 

FK Varnsdorf – MKF Frýdek-Místek 1:0 (1:0)

Los dvanáctého kola Fortuny národní fotbalové ligy přiřadil, 22.10 2017, domácím mužstvo ze severu Moravy, MKF Frýdek-Místek. Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a již v páté minutě předvedli pohlednou akci, kterou do odkryté branky zakončil Fahrudin Durdević. Zdálo se, že zápas bude snadnou záležitostí. Jenže hosty branka nepoložila. Postupně vyrovnali hru a jejich útoky začaly být nebezpečné. Přesto letošní první tři body za první vítězství zůstaly ve Varnsdorfu. Zaslouženě.

Velkej flám - František Nedvěd

Koncertní turné FRANTIŠKA NEDVĚDA s kapelou Tiebreak k jeho 70. narozeninám zavítalo 20.10.2017 do Rumburku. Posluchači neznadějně vyprodali velký sál DK. Téměř dvouhodinový program písniček a klasického trampského špičkování mezi členy kapely pobavilo a nadchlo. Nejznámější písničky si František Nedvěd nechal na závěr koncertu a zaspíval si je s celým sálem. Krásný zážitek.

Old stars race 2017

Liberecký plochodrážní stadion ve Starých Pavlovicích se s letošní sezonou rozloučil 30. září 2017. Organizátoři na tento termín připravili závod plochodrážních veteránů. Startovní listinu zaplnila jména jezdců z Rakouska, Polska, Nizozemí, Německa, Itálie a Česka. Nejstarším startujícím byl Francesco Barbetta z Itálie, který ve svých 72 letech stále brázdí evropské plochodrážní stadiony. Za krásného slunečného počasí se divákům, ve vložených exhibicích, představili jezdci na flat tracku, junioři a devítiletý Tadeáš Růžička.

38. SVK RALLY PŘÍBRAM 2017

Poslední podnik TrueCam Mistrovství ČR v rally 2017, který se konal v termínu 7.- 8.října 2017, se konal na klasických tratích v okolí Příbrami a Sedlčan. Již tak těžké rychlostní zkoušky ztížilo počasí. Silný vítr a déšť prověřil techniku, kvality jezdců a potrápil věrné fanoušky, kterých dorazilo velké množství.

69. Zlatá přilba města Pardubice

Nejstarší plochodrážní závod na světě se uskutečnil 1.10. 2017 na pardubickém stadionu, a to již po 69té. Za krásného slunečného počasí téměř plný stadion sledoval gala představení 36ti elitních jezdců z 12ti států světa. Specifický systém závodu určil šest nejlepší borců, kteří se ve finálové rozjížďce na šest kol utkali o Zlatou přilbu města Pardubice. Tu famózním způsobem vyhrál nejlepší současný český jezdec, Václav Milík. Euforie domácích fanoušků na stadionu, ale jistě i u televizních obrazovek, byla nepopsatelná. Po dlouhých 21ti letech zůstala zlatá trofej doma.

FIM Speedway U-21 World Championship Final - 3

V pátek 29.září 2017 večer se uskutečnil třetí finálový závod světového šampionátu juniorů. Startovní listinu zaplnila 18 závodníků z 9ti zemí. Nejlepší postavení z domácích jezdců měl v průběžném pořadí MS Eduard Krčmář, který mohl pomýšlet i na konečné umístění v TOP10. Páteční večerní závod se nejlépe vydařil Maksymu Drabikovi jenž vyhrál závod i světový šampionát. Z našich jezdců se nejlépe umístil Eduard Krčmář, obsadil 7. místo.  V konečném hodnocení MS mu patří 11. příčka.

Westlake Drift Challenge – Autordom Sosnová

Šestý závod Czech Drift Series pod názvem Westlake Drift Challenge se uskutečnil na autodromu v Sosnové u České Lípy od 15. - 17. září 2017. Seriál letošních závodů se blíží do finále a závodníci z Česka, Slovenska, Polska a Německa měli již jen dvě příležitosti na vylepšení svého postavení v konečném pořadí.

Blázinec

Divadelní sezonu 2017/18 v Domě kultury Rumburk zahájila 13.září 2017 hra BLÁZINEC. Hlavní role mistrně ztvárnil Miroslava Táborský. Surrealistické pojednání, ve kterém jsou nastíněny fatální scénáře, kterými směry by se mohl ubírat vývoj lidské společnosti, směřující ke své dokonalé záhubě. Bohužel mnohé "scénáře", spíše evokovaly zpravodajství v TV. A nadsázka v konečné pointě představení, ".... že šílenci psychiatrických ústavů ovládnou svět a do cel a pokojů zaženou "normální" lidi ..." ? To se v některých částech světa již děje. Nebo se to při pohledu z vnějšku jen tak jeví? Hrůzné memento!

Czech Truck Prix 2017

Jubilejní 25.ročník evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix 2017 se konal 2. - 3.září 2017 na autodromu v Mostu.

MMČR Extraliga družstev - VI.kolo

Na plochodrážním stadionu ve Slaném se 30. srpna 2017 konalo šesté kolo Mezinárodního mistrovství ČR Extraligy družstev na krátké ploché dráze.

26. Česká Tourist Trophy a IRRC

Nadšenci silničních motocyklů si dali dostaveníčko 26. – 27.8 2017 v Hořicích. Na přírodním okruhu se konala Česká Trourist Trophy a International Road Racing Championship. Letošní 26.ročník přivítal jezdce z Česka dalších zemí. Diváci si užívali krásných strojů značek Jawa, Ducati, Honda, BMW, Kawasaki, Yamaha vyrobených v době nedávné. Ale také téměř muzejních skvostů, již dávno zaniklých značek.Nejstarším závodním strojem byla sidekara z roku 1936. Neuvěřitelné.

FK Varnsdorf – SK Dynamo České Budějovice 2:3 (1:2)

V neděli 13.8.2017 přijeli do Kotliny hráči SK Dynama České Budějovice. Úvod utkání patřil domácím. Byli aktivní a jejich akce nebezpečné. Ve 20té minutě předvedli rychlou kombinaci 1:0. Hosté z rozehrávky předvedli téměř totožnou akci a bylo vyrovnáno! Ve 40té minutě hosté udeřili podruhé 1:2. Druhý poločas začali varnsdorfští  aktivně. Hosté se zatáhli do obrany a vyráželi do rychlých brejků. V 50té minutě se jim podařilo přečíslit obranu domácích a zvýšit na 1:3. Hra se přitvrdila. Domácí se snažili, dřeli a v 84té minutě snížili na 2:3. Víc nestihli.

The Beatles - revival

Rumburský Dům kultury připravil pro posluchače na sobotu 12. srpna 2017 další koncert v rámci akce Open Air 2017. Odpolední program zahájila rumburská kapela The Pix, která návštěvníky příjemně naladila na hlavní bod večer. Vystoupení kladenské revivailové kapely The Beatles, jenž v devadesáti minutovém bloku zahrála písně legendární skupiny. Komu to ještě nestačilo, následovala večerní diskotéka pro starší a pokročilé.

XXXVIII. Rally Pačejov

Léto, slunce a rally. Heslo pro každoroční přelom července a srpna v Horažďovicích a okolí. Nevím, jak to pačejovští organizátoři rally dělají, ale za několik posledních let jim vše vychází na jedničku s hvězdičkou. A letošní rok? Super. Startovní listina čítala 147 závodních jmen. Tolik mívají, a někdy ani ne, velké mistráky! Závod, který se jel v termínu 28. -29.7.2017, byl vypsán jako další díl RI Okna Rallysprint série 2017. Atraktivnost celé akce podtrhl počet vozidel nejvyšší kategorie R5 a WRC. Neuvěřitelných 15 soutěžáků a v nich téměř kompletní česká jezdecká špička.

Sebastian v Rumbrku

Kulturní akce Rumburské léto Open Air pořádané Domem kultury měla 21.července 2017 na programu vystoupení zpěváka Sebastiana se svou doprovodnou kapelou. Předskokankou byla rocková zpěvačka Sabina Křováková. Pohodový páteční podvečer si užili diváci i kapely v příjemném prostředí přilehlého parku.

Tour de Feminin 2017.

První červencová dekáda bývá v Krásné Lípě ve znamení cyklistiky. Letošní rok nebyl výjimkou. Konal se již XXX. Ročník Mezinárodního etapového cyklistického závodu žen „TOUR DE FEMININ“,  od 6.do 9. července 2017. Organizátoři pro cyklistky připravili pět etap o celkové délce 410,6km. Na start první etapy v Krásné Lípě se postavilo 183 závodnic z 29 družstev. Krásné, ale náročné tratě a záludné, nevyzpytatelné počasí, prověřily fyzickou připravenost a mentální odolnost závodnic. Svoji porci cyklistiky si užil celý Šluknovský výběžek a poslední den i Labské pískovce.

44.Rally Bohemia 2017.

Čtyřicátý čtvrtý ročník Rally Bohemia se uskutečnil, od 1. - 2. července 2017, jako Truecam Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a Rally legend. Závod startoval z Mladé Boleslavi na rychlostní zkoušky do okolí Tanvaldu v sobotu a v neděli Hodkovic nad Mohelkou.

Závody do vrchu Liberec - Ještěd 2017


Závody do vrchu Liberec – Ještěd 2017 se konaly 17.-18.6. 2017. Na trati o délce 3200m s převýšení 195m. Závody se konaly v rámci Mistrovství České Republiky Závodů Automobilů do Vrchu, MČR Česká trofej ZAV, MČR Historic ZAV a EDDA CUP 2017. V Mistrovství ČR ZAV startovalo 42 jezdců a do EDDA CUPu 2017 se přihlásilo 87 závodníků.

Úča musí pryč!

Poslední divadelní představení DK Rumburk z předplatného 20116/17, 14.června 2017, nastavilo zrcadlo rodičům žáků základní školy. Konfrontuje ambice rodičů s výsledky "práce" jejich dětí ve škole. Představa, že veškerá zodpovědnost za budoucnost dětí leží jen a jen na škole a třídní učitelce, je pozvolna porovnávána s "životní" filosofií rodičů, kteří si skrze své děti řeší své mindráky. Případně nenaplněné ambice.

ŽALMAN v RUMBURKU

První akcí rumburského kulturního léta OPEN AIR byl koncert folkové legendy PAVLA ŽALMANA LOHONKY se svým doprovodem. V zahradní části za Domem kultury se v sobotním podvečeru  10.června 2017 sešla necelá stovka posluchačů, aby si užili krásný hudební zážitek. V devadesáti minutovém pásmu zazněly kromě největších hitů i méně známé skladby, které jen dokreslovaly šíři autorovy tvorby.

MMČR – FLAT TRACK – Liberec

Plochodrážní ovál pavlovického stadionu v Liberci přivítal 10.června 2017 další závod seriálu Mezinárodního Mistrovství České republiky - FLAT TRACK.  Letmým pohledem do hlubin internetu jsem si udělal prvotní představu, co by mne na takových závodech mohlo čekat. Silné motorky, napínavé souboje a příjemná atmosféra pavlovického stadionku. Závod byl vypsán ve všech kategorií – FT1 Competition, FT Classics a FT Veterán.

The Most RALLY #2

Po loňském nultém ročníku se letošní The Most RALLY #2 jela již jako plnohodnotný závod o mistrovské body RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Závod odstartoval 3.června 2017. Na autodromu v Mostu, kde měli závodníci zázemí, se jely dva krátké prology. Vše podstatné se odehrávalo v kopcovitém terénu v blízkosti Kláštercem nad Ohří. Zde, na zcela nových tratích, jezdci bojovali o vítězství ve svých třídách i absolutním pořadí.

ME semifinále dvojic – Liberec

Na libereckém plochodrážním stadionu v Pavlovicích se 27.května 2017 od 15.00 hodin uskutečnilo  semifinále mistrovství Evropy dvojic. Na startovním roštu se postupně postavily dvojice jezdců z České republiky, Rumunska, Velké Británie, Francie, Německa a Dánska. Po odjetí patnácti rozjížděk bylo jasné, že italské finále mají jisté týmy Velké Británie a Francie. O poslední postupové místo si to rozdají jezdci Česka a Dánska. V osudové jízdě Mikkel B. Jensen od úvodu vedl. Odrazil všechny útoky Josefa France a vyřadil českou reprezentaci z letošního šampionátu.

45. Rallye Český Krumlov

V klasickém jarním termínu se konala již 45. Rallye Český Krumlov, která se jela v termínu 19.-20.5.2017 jako TrueCam Mistrovství České republiky v rally. Letošní ročník netrápily rozmary počasí, takže se bez omezení odjela celá soutěž. Vítězství si stejně jako loni vybojovala posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký, kterého navigoval Pavel Dresler, jedoucí ve Škodě Fabia R5.

CRY BABY CRY

Pět žen se v dnes populárním kurzu life coachingu pokusilo zjistit, jak by měly změnit svůj život. Může nás ale vůbec někdo naučit, jak žít a jak být šťastný? To je otázka. Divadelně zrychlený kurz pod vedením kouče Michala Dlouhého se o to pokusil. Změnit svůj život přišly Klára Cibulková, Eva Vrbková, Kristýna Frejová, Bohdana Pavlíková a Blanka Popková.

Westlake Drift Challenge Sosnová

Na autodromu v Sosnové u České Lípa se uskutečnil v termínu 5.-7.5.2017 další závod Czech Drift Series pod názvem Westlake Drift Challenge. Příznivci drigtingu měli možnost po dva dny sledovat zajímavé sportovní výkony závodníků z Česka, Slovenska, Polska a Německa. Program nabídl klání všech kategorií – PRO,Semi-PRO a STREET. Po oba dny byly tribuny autodromu téměř plné a milovníci driftingu si jistě přišli na své. K vidění byly jak sportovní výkony, tak i zázemí soutěžního depa.

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 3:1 (1:1)

Ve 27mém kole FNL, hraném 10.května 2017, se utkal FK Varnsdorf v boji o ligovou příslušnost i příštím roce, s mužstvem FK Ústí nad Labem. Domácí začali svižně a od začátku si vynutili tlak, který v 18té minutě přeměnili ve vedoucí branku. Hosté do poločasu, po nedorozumění v domácí obraně, ve 22hé minutě vyrovnali. Vstup do druhé půle lépe vyšel varnsdorfským a již v 54té minutě se kopala penalta, kterou se štěstím proměnili. Domácí v 57mé  minutě šli do vedení o dvě branky. Tři body po zásluze zůstaly v Kotlině!

KOndoMEDIE.

Dům kultury v Rumburku uvedl v rámci předplatného, 25.dubna 2017, hru "KOndoMEDIE". Další francouzská komedie tentokrát na téma „vztahu“ sexuálně orientované většiny k menšině. Náhledu na ní a obav z celospolečenských předsudků.

FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo 2:1 (1:0)

Ve 25tém kole FNL, 29.4. 2017, se utkal FK Varnsdorf s týmem 1.SC Znojmo. Úkol dne byl jasný. Vyhrát, bodovat a zapsat do tabulky tři body! Ve 29 minutě otevřel skóre utkání Nikolas Daníček. Hra se přiostřila a na trávníku bylo vidět několik tvrdých zákroků i hereckých vložek. Druhý poločas začali domácí náporem, který korunovali druhou brankou v 65 minutě. Autorem byl David Lischka. Hosté otevřeli hru a pokusili se alespoň vyrovnat. Znojemští byli za svou aktivitu, v osmdesáté deváté minutě, odměněni. Snížili na 2:1. Ale více již nestihli.

Petr Kolář - tour 2017 - "Jednou nebe zavolá"

Několikanásobný stříbrný Slavík Petr Kolář připravil v rámci svého letošního tour pro své fanynky a fanoušky v Domě kultury Rumburk v pátek 28.dubna 2017 koncert s komorním akustickým doprovodem. Plný sál, kde převažovaly jeho fanynky, se těšil na Kolářovy největší hity - Jednou nebe zavolá, Den, kdy se vrátí láska či snad nejznámější Ještě, že Tě lásko mám…  - ale i další pěkné, i když méně známé skladby. A dočkaly se. Petr Kolář si své fanynky umí užít a ony jeho! Hezký koncert.

Besídka divadla Sklep

V DK Rumburk, 20.4.2017, hostovalo divadlo Sklep s průřezovým představením, ve kterém přestavilo své nejlepší scénky a písně z dvacetiletého období své činnosti. Osobitá vyjádření hlavních protagonistů - Tomáše Hanáka, Milan Šteindler, David Vávra, Jiří Fero Burda, František Váša, Lenka Vychodilová, Marta Marinová, Tereza Kučerová a tanečního souboru - k aktuálním globálním událostem a stavu světa nenechá nikoho na pochybách a jejich snaze tyto problémy řešit. Navrhované způsoby jsou ovšem tak neotřelé, že je ani ta nejpokrokovější společenství světa nemají odvahu realizovat! Škoda!

FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov 2:2 (0:0)

Ve dvacátém třetím kole FNL, 19.4.2017, se utkal FK Varnsdorf s FK Baník Sokolov. V klasickém aprílovém počasí vidělo necelých pě tset věrných diváků utkání, které je moc nepotěšilo. Hosté nepřijeli bránit, ale chtěli si odvést body, pokud možno všechny tři. Také do utkání vlétli a domácí byli rádi, že již v prvních minutách neinkasovali. Byl to boj. V druhém poločasu se domácí zlepšenou hrou prosadili a v 68. minutě byl stav 2:0. Jenže hosté zabojovali a domácí byli ve finále rádi i za bod!

Poutníci v Rumburku.

V DK Rumburk se 6.4.2017 uskutečnil koncert legendární skupiny Poutníci, která od svého založení v roce 1970 zatím vydala 14 LP či CD. A i když zakládající členové již nejsou mezi námi, jejich písně ve stylu bluegrassu a country se hrají stále a patří k trvalým hitům české hudební scény - Panenka, Telegrafní cesta, Pojďme se napít či Hotel Hillary. Připomeňme si alespoň jedno jméno z minulosti, výrazné osobnosti skupiny, skladatele a zpěváka,  Robert Křesťan. Je dobře, že i po čtyřiceti sedmi letech, dnešní kapela ctí a drží směr zakladatelů a prvních hledačů cesty.

FK Varnsdorf – MFK Vítkovice 1:2 (0:1)

Ve dvacátém kole FNL, 2.4.2017, se utkal FK Varnsdorf s MFK Vítkovice. Hosté podle předpokladu od úvodu bránili v bloku a čekali na možnost brejku. Domácí útočili,ale hra byla nudná. Míč měli pod kontrolou, jenže výsledkem bylo několik rohových kopů a pokusů o střelbu z dálky. A tak zákonitě musel přijít trest. Ve 41. minutě zachytil hostující útočník chybnou rozehrávku – 0:1. Druhý poločas začali domácí lépe, ale na více, jak na vyrovnání, to nestačilo. Hosté hráli chytře a domácí si s jejich důraznou hrou do těla neuměli poradit. Z rychlého brejku zvýšili na 1:2. Překvapení na úkor domácích bylo na světě!

Žena, která uvařila svého manžela.

DK v Rumburku nabídl svým abonentům černou komedii. Pojednání o vztahu jednoho muže ke dvěma ženám. Záleží na autorovi, jaký úhel pohledu pro diváka připraví. Přerod pokorné, poslušné manželky, které je podváděna a obelhávána svým sobeckým manželem v nekompromisní, lstivou bohyni pomsty. Která velkoryse odpustí své sokyni, jenž ji odloudila manžela, aby ji následně vmanipulovala do své osudové hry. Popravě svého exmanžela. Je zajímavé, jak rychle tyto ženy našly společnou řeč, i když před chvílí to vypadalo, že si vyškrábou oči! Poučný příběh!

Mistrovství České republiky v hokeji – závěrečný turnaj žen.

Na zimním stadionu ve Varnsdorfu se konal závěrečný hokejový turnaj žen v rámci Mistrovství České republiky. Turnaj čtyř nejlepších mužstev určil konečné pořadí pro sezonu 2016/2017 a vítěz se stal mistrem ČR. Od pátku 10.března do neděle 12.března 2017 se spolu utkala mužstva HC Slavia Praha, SK Karviná, HC Litvínov a HC Cherokees Brno. V tomto pořadí také turnaj skončil. Titul obhájila děvčeta HC Slávia Praha.

Memoriál Lukáše Uhlíře.

Hokejový klub TS Varnsdorf připravil na sobotu 25.února 2017 na ZS ve Varnsdorfu v rámci 3.ročníku memoriálu Lukáše Uhlíře celodenní vzpomínkovou akci. Dopolední program obstaralo utkání starých gard. Progam pokračoval zápasem mladších žáků HC TS Varnsdorf se Stadionem Nový Bydžov. Stejného soupeře měli i starší žáci HC TS Varnsdorf. Vrcholem sobotní programu bylo utkání mezi současným A mužstvem HC TS Varnsdorf a A mužstvem, za které hrál Lukáš Uhlíř na postu brankáře. Společná vzpomínková akce na nešťasnou náhodou zemřelého kamaráda se povedla.

Starokřečanský masopust 2017

V období masopustu je příležitost se vydovádět. Poveselit se, zazpívat, udělat si šprťouchlata ze se samého i bližního svého. Tradiční masopustní průvod obcí Staré Křečany se uskutečnil v sobotu 18. února 2017. Hudební veselí a taškařice v průvodu zajistil krásnolipský folklorní soubor Lužičan. Počasí sice neukázalo svou nejvlídnější tvář, ale chasníků a maskám to vůbec nevadilo. Na svých zastávkách něco na zahřátí a k zakousnutí dostali. Hostiteli zatancovali, zazpívali a něco radosti darovali. Obchůzku v hospůdce zakončili a vyhodnotili.

Začínáme končit.

Únorové divadelní představení v DK Rumburk připravilo pro své abonenty klasickou francouzskou komedii o soužití a muže a ženy středního věku. Věku, kdy muž má pocit že ta jeho "stará" je již opravdu stará a žena se snaží dívat do jen do oblak. Zuby nehty se držet toho společného růžového obláčku štěstí. Míjení pohledů časem vede k míjení citů, doteků,... . Začíná proces odcizení. Je ještě vůbec šance vše zastavit a zvrátit? 

HC TS Varnsdorf - HC Česká Lípa 4:8 (0:4,0:4.4:0)

Krajská liga mužů libereckého kraje se blíží do finále. V nadstavbové části B hostil HC TS Varnsdorf na svém stadionu v sobotu 11.února tým HC Česká Lípa. V  poměrně vyrovnaném útkání měli více ze hry hosté, kteří to také patřičně vyjádřili gólově. Domácí nehráli špatně, ale koncovka, tedy spíš branka, jakoby byla zakletá. V poslední třetině byli za svou touhu po gólu odměněni. Prokletí bylo zlomeno a hosté byli rádi, že zápas skončil. Snad si kouzlo dávat branky přenesou i do další sezony.

P.R.S.A.

Lednové divadelní představení v rumburském DK 24.ledna 2017 nabídlo trochu zvláštní pohled na osudy tří generací žen. Rodinná oslava nejstarší členky "klanu" osamělých žen, omylem objednaná jako pohřební hostina jen podtrhuje neutěšený, zoufalý pocit osamění žen bez mužů. Které sice k životu "prý" nepotřebují. Ale když nejsou k mání život není "barevný". Někteří diváci by mohli toto představení i vnímat jako obraz "úspěšné" feminizace společnosti.

TJ Slovan Varnsdorf - Basket Academy Louny 68:71

Mistrovské utkání Severočeské ligy v basketbalu mužů mezi TJ Slovan Varnsdorf a Basket Academy Louny se uskutečnilo 21.ledna 2017 ve varnsdorfské sportovní hale. Ve vyrovnaném, dramatickém zápasu domácí prohráli po velmi dobrém výkonu o tři body.

TJ Slovan Varnsdorf – Bižuterie Jablonec nad Nisou 62:81 (11:21,22:48,38:62)

Varnsdorfské basketbalistky přivítaly na své palubovce 14.1. 2017 hráčky Bižuterie Jablonce. Domácí hráčky sice daly první koš utkání, ale tím také na dlouhou dobu skončily. Jablonecké hráčky velmi rychle opanovaly palubovku a strojovým tempem navyšovaly své vedení. Domácím hráčkám se nedařilo vůbec nic. Bránění, přechod do útoku i střelba byla katastrofa. Druhé půle přinesla zlepšení, ale na zvrat v utkání to nebylo.

HC TS Varnsdorf - HC Frýdlant 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Krajská liga mužů Libereckého kraje odstartovala v soboru 7.1. 2017 nadstavbovou  část soutěže. V části B se o konečné umístění na pátém až sedmém místě utkají týmy HC TS Varnsdorf, HC Česká Lípa a HC Frýdlant. Varnsdorfští v prvním utkání přivítali na svém stadionu hosty z Fýdlantu, které v základní části dvakrát porazili. Tentokrát byli úspěšnější hosté, kteří zaslouženě zvítězili.