Akce 2015

Smlouva.

Divadelní hra „Smlouva“, kterou uvedl Dům kultury v Rumburku 16.prosince 2015, do adventního období, času klidu, pohody a rozjímání, na první pohled příliš nezapadala. Zabývat se v tomto období člověkem, kterého jediným problém je : „Jak do sedmi dnů ukončit svůj život se ctí“. Teda ctí ze svého vnitřního pohledu na sebe sama! Životního zoufalce, u kterého se pocity, nálady a názory mění rychleji než tikot hodin. Který opovrhuje celým světem i sebou samým a přitom sebe miluje nadevše a touží po slávě a uznání. Bývalý autor komedií, jemuž jedinou společnost dělá whisky.

Minipartička – Karla Šípa a Josefa Aloise Náhlovského.

Minipartička si dala dostaveníčko se svými posluchači v rumburském Domu kultury 8. prosince 2015. Barvitý, a s postupujícím časem, dráždivý humor prožitých „pravdivých příběhů“ ze života obou protagonistů pobavil a nadchl.

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 4:5 (1:1,2:2,1:2)

V osmém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje přivítali varnsdorfští hokejisté 6. prosince 2015 na domácím ledu tým HC Česká Lípa. Pohled na průběžnou tabulku soutěže napovídal, že se proti sobě postaví poslední a předposlední tým soutěže. Diváci, bylo jich 120, viděli zajímavé, dramatické utkání se šťastnějším koncem pro českolipské hokejisty.

XIV. Global Assistance Setkání mistrů.

Na autodromu v Sosnové u České Lípy se konala 21.-22.listopadu 2015 motoristická akce pod názvem XIV. Global Assistance Setkání mistrů. Diváky naplněné tribuny viděly světovou hvězdu rallysportu první velikosti Fina Markku Aléna, který startoval na Škodě Fabia WRC. Markku Alén nakonec ve finálové jízdě jen těsně podlehl sedminásobnému mistru České republiky v rally, Václavu Pechovi jun., jenž se stal absolutním vítězem XIV. Global Assistance Setkání mistrů.

Fotbal - FK Rumburk

Výběr fotografií z podzimní části I.A fotbalové soutěže hrané na stadionu v Rumburku - FK Rumburk.

Liga proti nevěře.

Cyklus divadelních představení Domu kultury v Rumburku pokračoval 11. listopadu 2015 uvedením hry „Liga proti nevěře“. Anotace na plakátu ji klasifikovala jako - „komedie s detektivní zápletkou“. Kdo očekával klasickou konstrukci detektivky – mrtvola, vyšetřování, hledání motivu a usvědčení zločince – se začal velmi rychle v ději ztrácet. O motivu k vraždě se mluví již od úvodního monologu. Pachatelů by byl hnedle celý pár. Ne počkat celá trojice! I ta žárlivá milenka hledající svého muže by byla schopna vraždit! Ale stále není koho.

Koncert Jiřího Halekala v Rumburku.

V malém sále DK Rumburk se 6. listopadu 2015 uskutečnil koncert hudebníka, zpěváka, herce a skladatele Jiřího Halekala. V devadesáti minutovém programu se prezentoval ukázkami písní z profesionální dráhy i ze své bohaté celoživotní skladatelské tvorby.

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 3:5 (3:1,0:1,0:3)

Druhé domácí utkání Krajské ligy mužů Libereckého kraje odehráli varnsdorfští hokejisté 8. listopadu 2015 s týmem HC Frýdlant. Zápas sledovalo 150 diváků, kterým týmy připravily zajímavé, dramatické utkání, se šťastným koncem pro frýdlantské.

HC TS Varnsdorf – BHK Turnov 6:5 po SN (2:1,2:4,1:0 – 0:0)

Letošní ročník Krajské ligy mužů Libereckého kraje zahájili varnsdorfští hokejisté na domácím ledu ve druhém kole, 25.října 2015, utkáním s BHK Turnov. V normální hrací době utkání skončilo nerozhodně 5:5. Utkání směřovalo do pětiminutového prodloužení, ve kterém ale rozhodující branka také nepadla. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Až ve třetí sérii nájezdů byli domácí úspěšní a dovedli zápas do vítězného konce.

Do ložnice vstupujte jednotlivě!

DK Rumburk uvedl 13.října 2015 představením „Do ložnice vstupujte jednotlivě!“. Zápletka je velmi prostá, až nudná. Jedna volná ložnice, v na chvíli volném bytu, se stane objektem zájmu jedné záletné dvoje. Jenže na stejné, dočasné hnízdečko lásky, si myslí i druhá dvojice a třetí. Ale to prostě ani jedné nemůže vyjít! Snaha tří párů dosáhnout svého generuje zmatek a chaos. A když se v nejméně vhodný čas do bytu vřítí mravopočestná spisovatelka s nabídkou své nové dětské knihy, je nuda na jevišti již dávno pryč a suchý anglický humor místy pěkně vlhne. Chaos dostupuje vrcholu.

Rally Klatovy 2015.

Poslední podnik Mistrovství České republiky se uskutečnil v termínu 2.-3.října 2015 v Klatovech. Pořadatelé zároveň vypsali kategorie Pohár PAMK Klatovy a Rally Legend. Na start se postavilo celkem 102 posádek, které absolvovaly v sedmi rychlostních zkouškách 83 měřených kilometrů.

Wabi Daněk Na Stodolci.

Nevím, jestli stodolu lze nazývat koncertním sálem, ale jedna taková funguje ve Chřibské, v areálu penzionu Na Stodolci. V sobotu 26.září 2015 tady koncertoval dnes již legendární Wabi Daněk v doprovodu vynikajícího kytaristy a šoumena Miloše Dvořáčka. Večerem se nesly dnes již zlidovělé písně – Rosa, Fram a další, ale také virtuózní kytarové improvizace Miloše Dvořáčka.

Chlap na zabití.

Rumburskou divadelní sezonu uvedla 23.září 2015 bláznivá komedie francouzského autora Francise Vebera „Chlap na zabití“. Motto hry: „Tady by se tak krásně vraždilo, kdyby se vedle nesebevraždilo...“ navozuje rámec bláznivé zápletky, která se odehrává na malém prostoru dvou sousedních hotelových pokojů. V jednom nesmělý životní ztroskotanec Pignon, snažící se spáchat sebevraždu. Ve druhém sebevědomý a sebejistý nájemný vrah Ralph, jenž má z hotelového okna zastřelit důležitého svědka v soudním procesu.

Tour de Zeleňák 2015

Do silniční klasiky Šluknovského výběžku - Tour de Zeleňák - odstartovalo 5.září 2015 od chaty Dymník 564 závodníků. V cíli třicátého prvního ročníku bylo klasifikováno 560 borců v třinácti kategoriích. Závodníky na trati povzbuzovali desítky fandů, fanynek a ratolestí různého věku. Po dojezdu do cíle a vyhlášení vítězů proběhla na parkovišti za chatou exhibice mistryně světa v krasojízdě, ukázka trialu a hudební koncert.

World Championships footballgolf 2015.

V areálu Fotbal Park Dymník se uskutečnil World Championships pro rok 2015. Od pátku 21.srpna do neděle 23.srpna bojovalo celkem 247 mužů a žen z 12 států světa o tituly mistrů světa pro rok 2015.

Rally Sachsen Classic.

Sachsen Classic, tří etapový závod veteránské rally, se letos konal již potřinácté. Na start se postavilo celkem 180 posádek s vozy, jejichž „rodný list“ je řadil do kategorie „autokmetů“. Stáří 50, 60, 70 let nebylo výjimkou. Na všechny krasavce čekala 628 kilometrů dlouhá trasa, vedoucí po saských silnicích v okolí Zwickau a Drážďan, včetně dvou krátkých odboček do České republiky. První byla do okolí Českého Jiřetína a druhá přes České Švýcarsko do Krásné Lípy.

Celý článek viz Recenze

XXXVI. EPLcond Rally AGROPA 2015.

Agilní organizátoři pačejovského automoto klubu letos uspořádali již 36.ročník rally soutěže se startem a cílem v Horažďovicích ve dnech 7.-8.srpna 2015. Podnik byl součástí nového seriálu Rallysprint série 2015. Zároveň byla přiřazena rally historických automobilů v rámci Mistrovství ČR a dále Mistrovství ČR Juniorů, Dámského poháru ČR, Poháru mládeže v rally a Česká Trophy rally v pravidelnosti historických automobilů. Na startovní rampu vyjelo a do závodu odstartovalo celkem 124 posádek.
Celý článek viz Recenze

Chilldump Street Fest Varnsdorf 2015.

Varnsdorfský skatepark v červenci pořádně prokoukl a ožil. Parta nadšenců poslední týden makala na zvelebení svého stánku. Zmizely křoviny, bodláky, nálety a další nepořádek. Stěny plotu a přilehlých ponurých továrních budov se dočkaly více či méně podařených sprejových kreseb a fantasií. Vyrostla nová stage pro koloběžky, skate a bike. A proč všechno to úsilí a dřina? V pátek 31.7. a sobotu 1.8. 2015 se zde konal první ročník Chilldump Street Festu.

Celý článek viz Recenze

Boj v Lužici 1945.

V sobotu 25.července 2015 uspořádala obec Lobendava tradiční Annenskou pouť. Jedním z bodů programu byla ukázka, dnes již historické, vojenské akce mezi polskými a sovětskými vojáky na straně jedné s ustupujícími jednotkami wehrmachtu na straně druhé, pod názvem Lužice 1945. Pro bojovou ukázku byla úmyslně vybrána tzv. stará Drážďanská cesta, která má jistou podobnost s komunikacemi v Lužici, kde ke skutečným bojům docházelo.

Celý článek viz Recenze

Rally Bohemia - 2.den

Na nedělní dopoledne připravili organizátoři Rally Bohemia pro všechny startující kategorie dvě RZ v okolí Mladé Boleslavi a jednu městskou. Tratě přivedly jezdce i diváky do známých míst, takže každý si našel to své místo pro sledování jak historických, tak i současných závoďáků.

Celý článek viz Recenze

Rally Bohemia - 1.den

Organizátoři Rally Bohemia připravili pro diváky od 10. do 12.července 2015 hned několik automobilových akcí najednou. Kromě čtvrtého podniku Mistrovství České republiky v rally,  také FIA Europen Historic Sporting Rally Championship, MČR v rally historických automobiů, Regional Rally Cup a Rally Legend. První den se na RZ v okolí Tanvaldu bylo opravdu na co dívat.

Celý článek viz Recenze

Zámecké slavnosti v retro stylu.

Město Šluknov uspořádalo ve Šluknovském zámku a v zámeckém parku letos již 10té „Zámecké slavnosti“. V pátek 26. a v sobotu 27.června 2015 park oživila dvě pódia pro herce, hudebníky a dětské soutěže. Po cestičkách vyrostlo mnoho stánků a na prostranstvích  pouťových atrakcí.

Celý článek viz Recenze

MIG21 ve Šluknově.

Město Šluknov uspořádalo ve Šluknovském zámku a v zámeckém parku letos již 10té „Zámecké slavnosti“. V sobotu 27.června 2015 podvečerní hudební blok vygradoval rockovým koncertem skupiny MIG21 pilotované Jiřím Macháčkem.

11. Agrotec Rally Hustopeče 2015 - sobota

Třetí podnik letošního ročníku Mistrovství České republiky v rally 2015 se konal 19. a 20.června 2015 na tratích okolo Hustopeče. V sobotní části organizátoři připravili pro závodníky tři RZ, které se jely dvakrát. Diváci se mohli vydat na RZ v okolí Němčiček, okruh u Starovic nebo na nejdelší etapu přes Kurdějov. Itinerář opět zavedl jezdce a diváky mezi vinohrady, do sadů a polí, na úzké asfaltové silnice i prašné polní cesty.

Celý článek viz Recenze

11. Agrotec Rally Hustopeče 2015 - pátek

Třetí podnik letošního ročníku Mistrovství České republiky v rally 2015 se konal 19. a 20.června 2015 na tratích okolo Hustopeče. Závod odstartovaly páteční podvečerní a večerní rychlostní zkoušky v okolí Bořetic a Diváků, které se jely dvakrát. Itinerář zavedl jezdce a diváky na úzké asfaltové silnice i štěrkové polní cesty, které se klikatily mezi poli a vinohrady.

Celý článek viz Recenze

LASVIT Peklo Severu 2015 – horská časovka na Jedlovou.

Pátým podnikem seriálu Peklo Severu 2015 byla horská časovka na vrchol Jedlové. Parametry trati se již několik let nemění - délka 3,2 km, převýšení 251 metrů a max. stoupání až 23 %, průměrné 7,7 %. V sobotu 13.června 2015 se přijelo s nástrahami trati poprat 100 závodníků a závodnic všech kategorií. Pěknou atmosféru na trati si užívali jak závodníci, tak i diváci kolem ní. Ti především v závěrečných esíčkách, kde mohutným povzbuzováním hnali borce do vytouženého cíle. A že to někteří potřebovali! Zvítězil každý, kdo dojel.

Dolní Bousov 1945

V rámci oslav konce 2. světové války byla na náměstí v Dolním Bousově 16.května předvedena ukázka odzbrojení kolony ustupujících německých vojáků českými povstalci za pomoci sovětských vojáků v podání SPVH Sever 2013.

Deštivé dny.

„Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie.“ Je uvedeno na plakátu jako pozvánka na představení v DK v Rumburku dne 4.6 2015. Na zakončení divadelní sezony si organizátoři pro abonenty nemohli vybrat lépe. Bravurnímu hereckému výkonu Richarda Krajča v hlavní roli jako Denny, zdatně sekundoval David Švehlík v roli Joey. Výsledkem bylo famózní představení, které diváci odměnili dlouhotrvajícím potleskem vestoje.

MČR ve fotbalgolfu 2015

Na Dymníku u Rumburku se uskutečnilo otevřené Mistrovství České republiky ve fotbalgolfu pro rok 2015 v termínu 29.5.- 31.5.2015. Do soutěže se přihlásilo 119 mužů a 30 žen z osmi zemí Evropy. Od pátku hráči a hráčky bojovali se záludnostmi jak hřiště FUN, tak i PROFI o účast v nedělním finále, do kterého se kvalifikovalo 30 nejlepších mužů a 15 žen.

Furtluftdurchtour.

Dům kultury v Rumburku uvedl ve středu 27.května 2015 Zdeňka Izera a Šárku Vaňkovou s pásmem volně navazujících humoristických scének a hraných vtipů. Vše v režii osobitého, místy až morbidního humoru, vlastního jen Zdeňku Izerovi. Komediálně mu zdatně sekundovala Šárka Vaňková, pro kterou nebyl problém, a místy i s gustem, se trefovat do některých svých pěveckých kolegyň.

Fotbal FK Varnsdorf - Sigma Olomouc.

Zápas mezi FK Varnsdorf a Sigmou Olomouc byl odehrán 24.5.2015 na varnsdorfském stadionu Kotlina. Zápas skočil remízou 0:0, která měla pro obě mužstva cenu zlata. Hosté definitivně potvrdili první místo v celé soutěži a postup do Synot ligy. Domácí si pojistili druhé místo v soutěži a také senzační postup do Synot ligy!

Nymburský květen 1945.

V rámci oslav konce 2. světové války byla na nymburském Náměstí Přemyslovců 2.května předvedena ukázka střetu německých a sovětských vojáků v podání SPVH Sever 2013 a divadelního souboru Hálek. Do boje se také zapojili členové partyzánského oddílu.

Divadelní představení Kšanda.

Dům kultury v rámci svého divadelního předplatné uvedl ve středu 13.května 2015 hru Kšanda.  Pozvánka na plakátu lákala na představení ze současnosti, nabité humorem. A nutno říci, že herci pražských divadel v čele s hlavním protagonistou děje, Jaroslavem Sypalem, se činili. Zdatně mu sekundovali další aktéři Michaela Kuklová, Petr Jančařík, Martin Maxa, Tereza Šefrnová, Miluše Bittnerová, Milan Pitkin, Rostislav Kuba a Miroslav Šimůnek. Jednoduchá zápletka touhy po politické moci malého človíčka byla proložena úsměvnými narážkami a na politiky a jejich chování.

XC Dymník - Kola Brabec – 2015.

Čtvrtý závod 16.ročníku seriálu veřejných závodů horských kol LASVIT PEKLO SEVERU 2015 se jel v neděli 10.května 2015 na krásné bikové trati okolo Dymníku u Rumburku. Jednotlivé závody byly vypsána od věkové kategorie mrňouskové po veteráni III. Na 147 borců a borkyň z Čech, a jednoho týmu ze sousedního Německa, čekala technicky náročná trať, jejíž skryté záludnosti ještě zvýraznil večerní déšť. Podle ohlasů unavených, ale spokojených závodníků v cíli, to byla vydařená akce.

GEMA XC Hrádek – 2015.

Třetí závod 16.ročníku seriálu veřejných závodů horských kol LASVIT PEKLO SEVERU 2015 se jel v sobotu 9.května 2015 na náročné bikové trati okolo Hrádku ve Varnsdorfu. Jednotlivé závody byly vypsána od věkové kategorie mrňouskové po veteráni III. Na start se postavilo celkem 145 závodníků a závodnic z Čech, a sousedního Německa.

Author24 Bike Contest- 2015

Bohatý květnový cyklistický program odstartoval ve čtvrtek 7.května 2015 v rumburském skate parku. TJ Rumburku, oddíl cyklistiky s podporou dalších městských organizací uspořádal veřejný závod pro kategorie bike a koloběžky. O dobrou náladu se staral spíkr DJ Kajag. Zdatně mu sekundoval DJ Roura, který závodníků a divákům mixoval tu správnou muziku.

Fotbal FK Varnsdorf - FK Opava

Utkání FNL mezi FK Varnsdorf - FK Opava dne 3.května 2015, které skončilo vítězstvím domácích 2:1.

Tři sestry v Rumburku

TŘI SESTRY 30 -  Třicet let na scéně. V rámci tour uspořádala kapela v rumburském DK 17.dubna 2015 koncert. Na pódiu zazněly největší hity - Zelená, Mexiko, Kovárna a další, ale i novější - Školka, Kalhotky ze Lhotky,...

Fotbal FK Varnsdorf - MFK Frýdek-Místek

Utkání FNL mezi FK Varnsdorf - MFK Frýdek-Místek dne 19.dubna 2015, ve kterém domící zvítězili 1:0.

Fotbal FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov

Utkání FNL mezi FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov dne 15.dubna 2015, které skončilo remízou 1:1.

Fotbal FK Varnsdorf - FK Kolín

Utkání FNL mezi FK Varnsdorf - FK Kolín dne 29.března 2015, které domácí vyhráli 3:1.

Fotbal FK Varnsdorf - Viktoria Žižkov

Utkání FNL mezi FK Varnsdorf - Viktoria Žižkov dne 15.března 2015, které skončilo remízou 0:0.

Made in Jablonec 2015

Módní přehlídka Made in Jablonec 2015, jejíž lednová premiéra se konala v jabloneckém Eurocentru, měla 24. března 2015 od 20.00 hodin reprízu v liberecké Oblastní galerii Lázně. Bižuterní firmy sdružené ve Svazu výrobců skla a bižuterie ve spolupráci s regionálními módními návrháři představily své fascinující a rozmanité oděvní kreace sladěné s originální bižuterií či šperkem. Téma přehlídky bylo “Zdobíme svět“. Každá firma předvedla tři kreativní modely ve stylu jednoho z vybraných světových módních center – Moskva – New York – Paříž.

MČR v krosu - Rumburk 2015

Mistrovství České republiky v krosu pro rok 2015 se uskutečnilo 21.března na Dymníku u Rumburku. Závodníci všech věkových kategoriíí, muži i ženy, bojovali o mistrovské tituly na náročných tratích postavných v prostorech golfového hřiště.

Benefiční večer na Dymníku.

V předvečer Mistrovství  České republiky v krosu, uspořádali organizátoři, Atletický Club Rumburk, benefiční večer v restauraci Dymník. Pro případné zájemce pozvánka slibovala talk show s hvězdným obsazením včetně kvalitního hudebního doprovodu a na závěr autogramiádu.

Celý článek viz Recenze

KP libereckého kraje v krosu

Organizátoři Mistrovství České republiky v krosu, které se uskuteční v areálu na Dymníku 21.března 2015, si jako generálku zvolili Krajský přebor libereckého kraje. Ladila se organizace registrace závodníků, jejich zázemí, občerstvení ale především značení a připravenost tratí.

Celý článek viz Recenze

RHL 2015

Výběr fotografií z druhé, zimní části Rumburské hokejové ligy, období leden - březen 2015. Vítězem soutěže se stalo mužstvo Boston Rumburk.

Masopust v Krásné Lípě 2015

Folklorní soubory Lužičan a Dykyta v sobotu 14.února 2015 masopustní taškařici pro sebe a občany města Krásná Lípa uspořádaly. Vše na Křinickém náměstí odpoledne začalo. Starosta vládu nad městem masopustní chásce do půlnoci předal.  A ta se jí lačně chopila. Hrála, zpívala a tancovala. Koláčky a kořaličku na zahřátí příchozím rozdávala.

Celý článek viz Recenze

Wabi Daněk Na Stodolci.

-