Akce 2014

Hokej RHL 2014

Výběr fotografií z  prvního a druhého kola Rumburské hokejové ligy, hrané na Zimním stadionu v Rumburku za období říjen - prosinec 2014.

Fotbal

Výběr fotografií z podzimních domácích utkání FK Slovan Varnsdorf ročníku 2014/2015.

3DH cup Jedlová – Meatfly 2014 – podruhé.

Letošní ročník  3DH cupu se jel na čtyři závody. V květnu v Meziboří, v červnu na Jedlové, v srpnu v Rokytnici nad Jizerou a poslední závod, který i rozhodl o konečném pořadí, opět na Jedlové. Pořadatelé na sobotu 27.září připravili lehce modifikovanou variantu standartní trati a počasí, páteční déšť, se postaral o zvýraznění její záludnosti.

Celý článek viz Recenze

Divokej Bill v Rumburku

V rámci Roadshow Radia Contact Liberec se v pondělí 15.9. na rumburské náměstí přihnal Divokej Bill. Kdo čekal komplet kapelu a k tomu nějakou tu písničku na živo, tak byl hodně zklamán. Kapela se smrskla na dva členy, takže plejbek zachraňoval čest kapely a situaci organizátorů. Ale nutno říct, že „Vedna“ a „Prochajda“ byli milí společníci.  Vše ostatní – autogramiáda, focení a vstřícnost k návštěvníkům – bylo na profesionální úrovni.  Jak rychle se Divokej Bill objevil, tak rychle se i vypařil. Po avizovaných 30ti minutách zastávky již po něm nebylo ani vidu ani slechu.

Tour de Zeleňák 2014

Sobotní cyklistická akce, Tour de Zeleňák , je již minulostí. Zúčastněným závodníkům i divákům připravila krásný zážitek, pokažený v závěru nepřízní počasí. Dění na místě startu a cíle, v okolí chaty Dymník,  připomínám následujícími fotografiemi.

Čechie Bőhmerland – spanilá jízda.

Na Křinickém náměstí v Krásné Lípě se v sobotu 30.srpna 2014 uskutečnil kulturně-sportovní den pod názvem Den Českého Švýcarska. Od rána do pozdního večera byl připraven bohatý program pro vyžití všech návštěvníků. Program již tradičně zahajoval mezinárodní sraz historických motocyklů Čechie Bőhmerland, letos již po šestnácté.

Celý článek viz Recenze

Veteránem severem 2014

Jednou z tradičních prázdninových akcí ve výběžku je sraz historických automobilů a motocyklů, kterou pod názvem „Veteránem severem“, pořádá Veterán klub Sever. V sobotu 23.srpna byl na šluknovském náměstí k vidění historický vývoj motorismu v kostce.

Celý článek viz Recenze

36.PURUM Rally Příbram 2014

V termínu od 3.10. do 5.10.2014, se jela 36.PURUM  Rally Příbram 2014, jako poslední závod Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally, dále Mistrovství ČR v rally historických automobilů a Pohár České republiky v rally.

Celý článek viz Recenze

Rally Bohemia 2014 – den druhý.

Sobotní ráno mne vítá dešťovou přeháňkou. Při snídani rekapituluji pořadí po prvním dnu. Žádná velká překvapení se nekonají. Vede soutěžák Václava Pechy jun. na Mini Coopru. Na paty mu šlape jezdec továrního teamu Škoda Motosport Jan Kopecký na Škodě Fabia Super 2000.

Celý článek viz Recenze

Rally Bohemia 2014 – den první.

Mladoboleslavští organizátoři připravili na 11. a 12. července 2014 pro fandy motoristického sportu nádherný dárek. V okolí Mladé Boleslavi se uskutečnil 41.ročník Rally Bohemia, který se nesl v duchu oslav 40ti let od uvedení prvního soutěžního modelu Škoda RS. A když oslava tak pořádná!

Celý článek viz Recenze

Strongman Varnsdorf 2014.

Varnsdorfský sportovní klub Northern Strongman Varnsdorf v sobotu 5.7.2014 uspořádal na nádvoří pivovaru Kocour sportovní den. Dopolední část byla určena pro kategorie  junioři do 18 let a příchozí.  Odpolední část byla vyhrazena pro kategoriím Strongman do 100kg a Strongwomen.

Celý článek viz Recenze

Historical Airshow 2014 - Mladá Boleslav - ukázka

Jedním z vrcholů programu měla být i ukázka akce z 2.světové války. Scénář byl následující. Ke konci války kolona německých vozidel ustupuje za podpory výzvědného letadla – Pilatus P2. Skupinu objeví a napadne anglický letoun Spitfire.

Celý článek viz Recenze

Historical Airshow 2014 - Mladá Boleslav - letadla

Letecký den v Mladé Boleslavi se uskutečnil 14. června, a to již po desáté. Letošní akce se nesla v duchu připomenutí  100 let od vypuknutí první světové války a druhým akcentem bylo odhalení památníku letcům, kteří za druhé světové války sloužili, létali a bojovali v Anglii, v řadách RAF.

Celý článek viz Recenze

Peklo Severu na Jedlové.

Když jsem loni v září putoval po trase horské časovky závěrečného seriálu „Peklo Severu“ na Jedlovou, bylo 10 stupňů, mrholilo a byla mlha. Letos se pekelník rozhodl závodníkům vše vynahradit! Zatopil pod kotlem a fajroval, fajroval a fajroval. Na startu bylo poctivých 30 a na Jedlové taky. Přesto se v neděli  8.června vydalo na trať časovky necelých 120 závodníků a závodnic všech kategorií.

Celý článek viz Recenze

3DH cup Jedlová – Meatfly 2014

V sobotu 7.6.2014 se jel na Jedlové druhý závod letošního třidéhákapu – sjezdu horských kol. Areál Jedlová společně s místní bike crew připravili technicky náročnou, dlouhou, rychlou, ale především krásnou trať. Od startu do cíle se bylo na co koukat.

Celý článek viz Recenze

Made in Jablonec 2014.

V lednu odstartoval již 5. ročník prestižní módní přehlídky „Made in Jablonec“. Kolekce pěti desítek originálních modelů od 14 oděvních a 19 bižuterních regionálních firem zde začala roční pouť po Česku. S odskokem na prestižní trienále v Soči, konané v rámci Zimních olympijských her.

XC-Dymník kola Brabec 2014.

Za krásného, skoro letního počasí, se v neděli 25.května uskutečnil na tratích okolo Dymníku závod bikerů ze seriálu Haven MTB Series 2014. Hlavní organizátor akce, TJ Rumburk oddíl cyklistiky a firma kola Brabec, připravili pro závodníky atraktivní tratě.

Celý článek viz Recenze

AGang24 Bike Contest 2014

Jedním z vrcholů jarní "kolařské" sezóny v Rumburku, je již tradiční akce AGang24. Letošní počasí povolilo pořádat akci hned na první pokus. Loni to bylo až na potřetí. Ve středu 21.května proběhlo streetové pohodové ježdění v opraveném, hezky upraveném a pěkně připraveném skate parku u zimáku v Rumburku.

Celý článek viz Recenze

Vojenský historický den - Máslovice

Vrcholem programu byla realistická ukázka bitvy mezi německými a sovětskými vojáky, do které se zapojili partyzáni a povstalecká civilní garda. Kdo očekával typický scénář – zlí vrahouni na jedné straně a hodní, milí a spravedliví na straně druhé – byl zklamán. Válka je jen jedna a ta páchá zvěrstva plošně!

Celý článek viz Recenze

Katapult u Kocoura.

Varnsdorfský  pivovar Kocour připravil na sobotu 3.května večerní program s dnes již klasickou rockovou kapelou - Katapult, vedený frontmanem Oldou Říhou. Kdo přišel, viděl dvouhodinovou hudební a světelnou rockovou show. Rockoví pamětníci testovali paměť a odhadovali, z kterého roku která pecka byla. Kde a kdy si ji v mládí prožívali, případně užívali.V závěru si všichni zazpívali největší pecky s Katapultem a spokojeně odešli do mrazivé májové noci. Některé dvojice na cestu provázel  refrén:  …. a co děti? Mají si kde hrát?

JAM 2014 - Varnsdorf

V sobotu 26.dubna se konal ve varnsdorfském skateparku první letošní JAM. Byl určen pro všechny zájemce o skate, bmx a scooters. Organizátoři připravili pro diváky a závodníky "závod". Spíš se mi chce napsat performans.

Celý článek viz Recenze

Velikonoce v Hollókő

Vesnice Hollókő, zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO, je ukrytá v pahorkatině Cserhát na severu Maďarska. Pod hradem ze 12. století žije 400 stálých obyvatel, kteří udržují lidové tradice, zvyklosti a kroje již několik staletí. Jednou z nejnavštěvovanějších událostí roku jsou velikonoce, které místní prožívají svým osobitým způsobem.

Hokej - RHL

Rumburská hokejová liga je soutěže neregistrovaných hokejistů. V letošním ročníku hraje ligu 7 týmů z Rumburku, Varnsdorfu, Šluknova, Cvikova a Kamenického Šenova. Výběr fotografií je z druhé, zimní části soutěže - leden - březen 2014. Letošní ročník se nedohrál, neboť zimní stadion v Rumburku byl předčasně uzavřen. Díky"nepříznivým letním" podmínkám.

Basketbal

Výběr fotografií ze zápasů Severočeské basketbalové ligy hraných v termínu leden - březen 2014. Zápasy byly hrány ve Varnsdorfu.

Křečanský masopust

Masopust ve Starých Křečanech má již tradici. Loni jsem taky byl a vůůůůbec jsem neprohloupil. Masek plná náves a „čumilů“ taky dost. A po chladném začátku, loni v únoru kosa byla, se všichni naladili a dobře pobavili. A kdo se nebavil, tak tam nepatřil.

Celý článek viz Recenze

Masopustní rej v Jiříkově

Jiříkovští letos slaví. V rámci oslav 100 let povýšení městyse Jiříkov na město byl i masopustní rej, který se konal na náměstí v sobotu 15.února. Je doba masopustu, tak proč ne. Chasa se v zimním období nudí, tak ať si povyrazí. Stánkaři přijeli s dobrotami pekařskými, cukrovinkami a teplou medovinou. I mistři řezničtí s pochoutkami zabíjačkovými.

Celý článek viz Recenze