Akce 2013

Rumburská hokejová liga 2013

Rumburská hokejová liga je soutěže neregistrovaných hokejistů. V letošním ročníku hraje ligu 7 týmů z Rumburku, Varnsdorfu, Cvikova a Kamenického Šenova. Výběr fotografií je z první, podzimní části soutěže, po odehrání poloviny zápasů a turnaje "O pohár Rumburské hokejové ligy."

Basketbal

Výběr fotografií ze zápasů Severočeské basketbalové ligy hraných v podzimní části.

Lodí z Děčína do Míšně

Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. Tvrdí klasik. Jistě to bude pravda, ale není to jediný možný způsob pohybu po naší krásné matičce Zemi. „Mořští vlci" budou tvrdit, že nejkrásnější pohled na svět je z paluby lodě, třeba i říční. Stačí dojet do Děčína a poslední část toku Labe na našem území a první na území sousedního Saska nabízí úchvatný zážitek plavby malebnou krajinnou scenérií. A doplout třeba až do Míšně.

Celý článek viz Recenze

Na Jedlové skončilo Peklo!

Poslední závod letošního 14.ročníku seriálu závodů horských kol "Peklo severu 2013" se konal v sobotu 21. záři 2013 v Jiřetíně pod Jedlovou. Jela se horská časovka z dolní části ski areálu na vrchol Jedlová.

Celý článek viz Recenze

 

„Zimní“ sportovní víkend ve Spitzkunnersdorfu.

Sportovní klub Spitzkunnersdorf na Forstenschanze uspořádal 12. německé mistrovství dospělých ve skocích na lyžích a v severské kombinaci ve dnech od 30.8. do 1.9.2013. V pěkném sportovním areálu zimních sportů, kterému dominuje skokanský můstek P40 s umělým povrchem, byl pátek vyhrazen přípravě závodníků na sobotní a nedělní program.

Celý článek viz Recenze

Ewa Farna v Rumburk

Slavnosti města Rumburku , které se konaly v parku rumburské vzpoury 16. a 17. srpna, měly v sobotním programu kromě jiných i vystoupení Ewy Farne s kapelou.

Aleš Brychta a ABBand v Rumburku

Slavnosti města Rumburku , které se konaly v parku rumburské vzpoury 16. a 17. srpna, měly v sobotním programu kromě jiných i vystoupení Aleše Brychty s kapelou ABBand.

Kabát revival v Rumburk

Slavnosti města Rumburku , které se konaly v parku rumburské vzpoury 16. a 17. srpna, měly v pátečním programu i vystoupení rockové kapely Kabát revival. Vystoupení kapely v nasazení, zápalu a světelné show, jak se později ukázalo, bylo předčasným vrcholem hudebního programu slavností. Ani sobotní "hvězdní" interpreti - Aleš Brychta a Ewa Farna - nedostali publikum do takového varu jako "místní" - Kabát revival - Semeno.

Ženský fotbal ve Spitzkunnersdorfu

V sobotu 10.srpna 2013 se na místním fotbalovém hřišti konala oslava u příležitosti 20ti let ženského fotbalového oddílu TSV 1861 Spitzkunnersdorf, který je účastníkem Landesliga Sachsen . Hlavním bodem programu bylo přátelské utkání s  1.bundesligovým celkem FF USV Jena.

Celý článek viz Recenze

Rodeo u Kocoura

Již 13. ročník rodea ve Varnsdorfu se letos konal na prostranství před pivovarem Kocour. V úmorném vedru, se kterým bojovali všichni - koně, jedzci i diváci, se závodilo ve všech klasických disciplinách - baraly, tyče,.... .

Rally Bohemia 2013

Letošní 40tý ročník mezinárovní automobilové Rally Bohemia se jel na RZ v okolí Železného Brodu a Mladé Boleslavi od 12. do 14.července. Zahájení, servisní zona a zakončení bylo v Mladé Boleslavi. Počasí přálo jak diváků tak i jezdcům, kteří ukázali své umění na překrásných RZ.

Celý článek viz Recenze

Tour de Feminin

Na začátku července se jel na klasických tratích ve Šluknovském výbežku v okolí Krásné Lípy již XXVI. ročník Mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin. Krásný závod si užívali jak závodnice tak diváci.

IV. Varnsdorfská padesátka

Na motokrosové trati mezi Varnsdorfem a Studánkou uspořádal Moto sport klub Varnsdorf 22.6.2013 jeden ze závodů seriálu Fichtlcup-Fichtlmazec 2013. Podle závodníků jedna z nejhezčích tratí v seriálu se v slunečném, suchém počasí přeměnila "safari trek" plný slunce, vedra a prachu.

125 let KČT v Krásné Lípě

Na začátku června se konala v Krásné Lípě městská slavnost, jejíž součástí bylo i připomenutí založení místní organizace Klubu českých turistů - 125té výročí. Na programu byl i průvod historických postav - kostýmů, oblečení a uniforem. "Předskokanem" byly pohádkové postavičky.

AGang24 Freestyle Contest

V rumburském freestylovém areálu se 19.6.2013 konal 6.ročník AGang24 Freestyle Contest. Tentokrát počasí přálo - slunce pálilo, tropické vedro i po 17. hodině. Diváci přišli, závodníci - malí i velcí - byli připraveni, takže jim nic nebránilo předvést své umění na koloběžkách a kolech.

XC - Dymník 2013

Tělovýchovná jednota Rumburk, oddíl cyklistiky uspořádal 26.května 1. ročník závodu horských kol v CROSS COUNTRY pro veřejnost. Akce byla zařazena do SERIES MTB HAVEN AMULET 2013 jako čtvrtý díl z osmidílného seriálu. Pod rozhlednou Dymník v Rumburku byly vytyčeny nové tratě pro všechny věkové kategorie - od bobíků po super veterány - amatéry i registrované závodníky. Deštivé počasí připravilo startujícím na náročných tratích nádherný sportovní zážitek.

 

GALAXY GRS Rally Lužické hory 2013

V Hrádku nad Nisou se jel 27.dubna závod seriálu sprintrally MČR GALAXY GRS Rally Lužické hory 2013. V pátek 26.dubna byla technická přejímky vozů a v doprovodném programu i autogramiáda zpěvačky, herečky a závodnice Olgy Lounové. V sobotu se závodilo na 3 RZ, které se jely dvakrát. V okolí Hrádku nad Nisou se jely RZ - Chotyňská a Václavická. Třetí se jela v okolí Frýdlantu jako Řasnická. 

Koncert Štěpána Raka v Lipové

V kostele sv.Šimova a Judy v Lipové u Šluknova koncertoval 31.března vynikající kytarový interpret Štěpán Rak. Koncert byl pojat jako benefice na podporu obnovy lipovského zámku. Zcela zaplněnému kostelíku připravil krásný hudební zážitek.

Starokřečanský masopust

V sobotu 16.února masopustní chasa do obce Staré Křečany zavítala. Na návsi se rozdováděla, a se svolením starosty obce, na obchůzku obcí se vydala. Kde sa zastavila, tam zatancovala, zazpívala a něco pití a dobrého jídla za odměnu si vykoledovala. Dobrou náladu po cestě všem rozdávala.

Krásná Lípa - Masopustní obchůzka městem

Když se masopustní chasa na náměstí rozdováděla, vyrazila, se svolením starosty, na obchůzku městem. Kde sa zastavila, tam zatancovala, zazpívala a něco pití a dobrého jídla za odměnu si vykoledovala. Malým i velkým, mladým i starým veselí a dobrou náladu po cestě rozdávala.

Krásná Lípa - Masopustní odpoledne na náměstí

V sobotu 9. února uspořádaly folklorní soubory Dykyta a Lužičan masopustní odpoledne na krásnolipském náměstí. Masopustní masky za doprovodu muziky bavily sebe i přítomné diváky. Svařáček, taneček a lidové písničky přispěly k příjemné pohodě.

Futsalová liga ve Varnsdorfu

Dne 12.1.2013 se varnsdorfské sportovní hale uskutečnilo 15. a 16. kolo celostátní ligy ve futsalu. Miniturnaj čtyř družstev za účasti domácích - JK Trans Varnsdorf - nabídl diváků čtyři pohledná utkání.

made in JABLONEC 2013

Pod názvem "Made in Jablonec 2013" se v jabloneckém Eurocentru 10. ledna 2013 konala přehlídka módní bižuterie a krásných modelů šatů pro denní nošení, večerních rób i extravagance od oslovených designérů jablonecka a liberecka. Představilo se 23 bižuterních firem, patnáct módních salonů a 3 odborné školy. Vrcholem večera byla účast úřadující České Miss Terezy Chlebovské a prezidentky Nadace Kapka naděje Venduly Svobodové na přehlídkovém mole společně s dalšími 26 modelkami.