Akce 2012

Blue Effect

Dne 24. 3. 2012 koncertovala kapela Blue Effect v Prysku u Kamenického Šenova s legendou českého beatu Radimem Hladíkem.

Koncert romské gospelové kapely F6

V jiříkovském kostele sv. Jiří vystoupila 27.dubna 2012 slovenská romská křesťanská pop-rocková kapela F6. Koncert uspořádalo místní salesiánské středisko za spoluúčasti Schrődingerova institutu z Varnsdorfu.

Jedlová - závody ve sjezdu na horských kolech

Sjezdové tratě z Jedlové v Lužických horách 13.května 2012 hostily první závod v rámci 10.ročníku poháru ve sjezdu na horských kolech. Po sobotním tréninkovém dnu se v neděli jelo na ostro.

Loretánská noc

V prostoru Loretánské kaple s ambity v Rumburku proběhla 18.května.2012 ve večerních hodinách kulturní hudební akce, na které vystoupily hudební a pěvecké sbory. Hlavním bodem bylo vystoupení historického hudebního souboru Ritornello .

Tolštejnské slavnosti

V sobotu 26. 5. 2012 se od 12:30 hodin pod zříceninou hradu Tolštejn, uskutečnil 12.ročník Tolštejnských slavností. Pro děti a jejich doprovod byly připraveny zábavné akce - pohádková stezka loupežníka Vildy, představení Divadla V Pytli Petra Stolaře, vystoupení rytířů Lužických hvozdů z České Lípy, pasování členů rytířské družiny, příchod starostů měst a obcí Šluknovska. Hlavním bodem programu byl koncert s ukázkami ze světových muzikálů  v podání Leony Černé, Marie Blahynkové, Jana a Oldřicha Křížových.

Noční dobrodružství v expozici OPS

Dům Českého Švýcarska v Krásná Lípě uspořádal 1.června 2012 od 20.30 - 22.00 hodin pro malé i velké hravé návštěvníky akci NOČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ V EXPOZICI. Na odvážné návštěvníky v setmělé expozici čekaly čarodejnice, víly a strašidla, které jim zpříjemňovaly noční bloudění expozicí, plné úkolů a her zahalených do tmy a nočních zvuků. Čekání na vstup si návštěvníci zpříjemnili před Domem Českého Švýcarska venkovními hrami.

Koncert v Jiřetíně pod Jedlovou

U příležitosti 400 let vysvěcení kostela Nejsvětější trojice v Jiřetíně pod Jedlovou byl 2. června. 2012 uspořádán koncert hudebníků vedených panem Zdeňkem Krausem vystupujících pod hlavičkou Sdružení Tadeáše Heankeho ze Chřibské. Jako host vystoupila pěvkyně Helena Krausová.

Jiřetín pod Jedlovou - 400 let vysvěcení kostela

U příležitosti 400 let vysvěcení kostela Nejsvětější trojice v Jiřetíně pod Jedlovou se konala 3.června 2012 v kostele Mše svatá za přítomnosti pana biskupa Jana Baxanta.

Rodeo v Království u Šluknova

V Království u Šluknova se 14.7.2012 konal 19.ročník rodea - odpoledne westernových disciplin. Jezdi soutěžili v tradičních disciplinách - barely, tyče, klíčová dírka, všestrannost a klobouky.

Historická bitva z roku 1757 - čepobití

Rekonstrukce historické bitvy mezi pruskými a rakouskými vojsky v sedle mezi Studencem a Lipským vrchem u České Kamenice proběhla ve dnech 20.-21.7.2012. Večer 20.7.2012 se konalo čepobití na náměstí v České Kamenici. Po návratu do tábora vojáci vyrazili na noční hlídku.

Historická bitva z roku 1757 - výcvik

Rekonstrukce historické bitvy mezi pruskými a rakouskými vojsky v sedle mezi Studencem a Lipským vrchem u České Kamenice proběhla ve dnech 20.-21.7.2012. V sobotu 21.7.2012 dopoledna vojska cvičila nástupy, střelbu a pořadový krok. Po poledním odpočinku pochodovala k Lehmannovým pomníčkům uctít památku padlých.

Historická bitva z roku 1757 - bitva

Rekonstrukce historické bitvy mezi pruskými a rakouskými vojsky v sedle mezi Studencem a Lipským vrchem u České Kamenice proběhla v sobotu 21.7.2012 odpoledne.

Koncert P. Jaroslava Konečného ve Filipově

V rámci šestého ročníku mezinárodního festivalu Varhanní duchovní hudby ve Filipově vystoupil 22.července 2012 P. Jaroslav Konečný. Při koncertu používal staré hudební nástroje, které sám, podle dochovaných výkresů, vyrobil případně zrekonstuhoval.

Rodeo ve Varnsdorfu

Ve Varnsdorfu se 4.8.2012 konalo odpoledne westernových disciplin. Jezdi soutěžili v tradičních disciplinách - barely, tyče, klíčová dírka, všestrannost a klobouky.

Veteránem severem

Veteránklub Sever uspořádal již 10. sraz auto a moto veteránů. Na šluknovském náměstí se 25.srpna 2012 sjely historické motocykly a automobily jak civilní, tak i vojenské. Po prezentaci násladovala spanilá jízda městy šluknovského výběžku.

Sraz motocyklů Čechie-Bőhmerland v Krásné Lípě

Na Křinickém náměstí v Krásné Lípě se 1.9.2012 uskutečnil 14.mezinárodní sraz motocyklů značky Čechie-Bőhmerland.

Koncert v Krásné Lípě

V Krásné Lípě se 1.září 2012 uskutečnila akce Den Českého Švýcarska. Součástí celodenního programu byl i koncert Anety Langerové. Předskokanem hlavního koncertu byla bigbeatová kapela.

Koncert Anety Langerové v Krásné Lípě

V Krásné Lípě se 1.září 2012 uskutečnila akce Den Českého Švýcarska. Součástí celodenního programu byl i koncert Anety Langerové.

Svatý Martin v Rumburku

Dne 11. listopadu 2012 v podvečerních hodinách přijel na Dobrovské náměstí v Rumburku sv. Martin na bílém koni. V průvodu s malými i velkými příznivci projel centrem Rumburku. Před kostelem sv. Bartoloměje a následně i jeho prostorách sehráli mladí věřící scénku ze života sv.Martina.

Futsal ve Varnsdorfu

Dne 9.prosince 2012 se varnsdorfské sportovní hale uskutečnilo 11. a 12. kolo celostátní ligy ve futsalu. Miniturnaj čtyř družstev za účasti domácích - JK Trans Varnsdorf - nabídl diváků čtyři vyrovnaná,pohledná utkání.

Vánoční koncert souboru Solideo

Vánoční pohodu v kostele sv. Jana z Nepomuku ve Starých Křečanech podpořil svým vystoupením děčínský soubor SOLIDEO, který se specializuje na interpretaci instrumentální a vokální hudby gotické, renesanční a barokní. Při svých vystoupeních členové souboru používají dobové nástroje.