Autor

Jiří Laštůvka (1954) se amatérské fotografii věnuje od roku 1970. První seznámení a osvojovaní fotografických dovedností proběhlo ve fotokroužku při SPŠ strojní ve Varnsdorfu, který vedl vynikající pedagog a propagátor fotografie prof. Ivo Přikryl. V té době se na formováná názorů na fotografii a rozvíjení fotografických dovedností podílely aktivity OKS v Děčíně a některých děčínských fotografů. V roce 1975 byl přijat do fotografického sdružení pracujícího při OKS v České Lípě s názvem FOKS. Toto sdružení, které vedl Vladimír Richtrmoc, sdružovalo nejlepší fotografy z děčínska a českolipska. V tomto sdružení pracoval až do jeho zániku na začátku 90tých let.

V 70tých a 80tých letech se aktivně věnoval fotografování a obesílání soutěží. Nejprve národních a následně celostátních a mezinárodních. V roce 1985 mu byl udělen titul ASČF - Autor Svazu českých fotografů - za dosažené výsledky.

V 80tých a na začátku 90tých let se věnoval organizování fotografického života v Rumburku a jeho okolí a práci v SČF. Následuje stagnace vynucená pracovním vytížením. Fotografie se dostává do popředí od roku 2005.

Kontaktní adresa : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.